ویژگی های افراد سوداوی مزاج

افراد سوداوی مزاج دارای پوست خشک بوده باید پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنند.10 الی 15 دقیقه پیاده روی بعد از شام برایشان مفید است.چند قطره آب لیمو ترش تازه به اندازه کافی استفاده کنند.آب هویج آب سیب را فراموش نکنند.حمام کردن با آب ولرم و ماساژ بدن با روغن های مناسب مفید می باشد. بینی خود را با کمی روغن بادام شیرین مرطوب کنید.

ویژگی های افراد بلغمی مزاج

خصوصیات جسمی افراد بلغمی مزاج :

افراد بلغمی مزاج چاق و پر چربی هستند . پوست سفید و موهای کم پشتی دارند . تشنه نمی شوند و دهان مرطوبی دارند . خواب زیادی  دارند . تمایل به مصرف گرمی ها مثل شیرینی و ادویه دارند و تمایل به خوردن سردی ها از جمله ترشی از خود نشان نمی دهند . فصل زمستان فصل بدی برایشان می باشد ولی تابستان فصل مطلوب آن ها است.

ویژگی های افراد دموی مزاج

خصوصیات جسمی افراد دموی مزاج :

افراد دموی مزاج درشت اندام بوده ، دارای پوستی سرخ و سفید و مو های پر پشت هستند. نبض پر و قوی دارند . خواب خوبی دارند گرچه تحمل بی خوابی هم برایشان راحت است . این افراد نه تحمل گرمای زیاد را دارند و نه تحمل سرمای زیاد ، ولی درکل تحمل سرمای زیاد بر ایشان راحت تر است . علاقه به شیرینی و ترشی دارند و تقریبا همه نوع غذا را می خورند. پوست بدم ایشان گرم ، مرطوب و نرم است.

ویژگی های افراد صفراوی مزاج

افراد صفراوی مزاج  لاغر اندام هستند ، رنگ چهره و سفیدی چشم آنان به زردی می زنند . پوستی گرم و خشک دارند، گرمایی هستند و تحمل فصل تابستان را ندارند ، عطش زیاد و دهانی خشک دارند .بهترین فصل برایشان فصل زمستان است . کم خواب هستند . تمایل به خوردن ترشی ها مثل لواشک وسرکه و هم چنین خوراکی های سرد مثل خیار و کاهو دارند و به خوردن خوراکی های شیرین و ادویه جات کمتر تمایل نشان می دهند . حتی ممکن است با خوردن این نوع خوراکی ها دچار مشکلاتی از جمله عصبانیت ، خارش، جوش و بثورات در بدن شوند.

با توجه به تاثیر بسیار خوب و موثر رواج مجدد طب سنتی و اسلامی در میان مردم و درمان بسیاری از بیماری ها و نقش بسیار موثر و رواجع این طب در ارتقاع سطح سلامت جامعه بدون نیاز به مصرف و ترویج محصولات وارداتی صنعتی همچون انواع تقویت کننده ها و داروها بر آن شدیم که با بازگوکردن سخنان معصومین و حکیمان این سرزمین هرچند قدمی کوچک برداشته باشیم

آخرین نظرات